rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończenie sezonu kolarskiego 2017

17.11.2017 11:30

Uczniowie/zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy, placówki prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgrupowaniem w Szklarskiej Porębie podsumowali miesiące sportowych zmagań.

ZSP Świdnica

Ten rok, jak na jubileuszowy rok  Szkoły przystało, był bardzo bogaty w sukcesy - od sukcesów krajowych począwszy, po imprezy o zasięgu europejskim czy światowym. Nasi najsłynniejsi absolwenci – Maciej Bodnar ( tegoroczny V-ce Mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas – dolnoślązak)  czy Rafał Majka potwierdzili  w 2017 roku swoją klasę, wygrywając etapy najsłynniejszych na świecie tourów – Tour de France czy Vuelta a Espana. W tym ostatnim pięknie zaprezentował się również coraz bardziej rozpoznawalny nasz absolwent - Paweł Poljański. Klasyfikację generalną Pucharu Świata w kolarstwie szosowym wygrał w USA Szymon Sajnok, który również potwierdził swoje mistrzostwo na torze, podczas ostatniego Puchar Świata, zdobywając II miejsce. Mistrzem Europy na torze w wyścigu punktowym w Niemczech został Alan Banaszek, od roku nasz absolwent i Mistrz Europy na szosie z 2015 roku. Inny absolwent – Damian Sławek został w Portugalii Vicemistrzem Europy w wyścigu eliminacyjnym na torze. Obecny w szkole uczeń klasy II – Filip Prokopyszyn zdobywa również na torze najwyższe laury – to tegoroczny Vicemistrz Świata (Mistrzostwa Świata Juniorów na torze Montichari-Włochy) i Vicemistrz Europy (Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców na Torze Anadia – Portugalia). Przy okazji listopadowych obchodów niepodległościowych  należy wspomnieć, że uczniowie LO SMS w Świdnicy okazują swój patriotyzm i szacunek do historii w sposób osobliwy -  to nie tylko uczestnictwo w maratonach organizowanych z okazji 11 listopada, ale sukcesy w takich inicjatywach patriotyczno - sportowych jak Puchar Świata General Patton w Luxemburgu  czy Międzynarodowy  Wyścig Kolarski „Szlakiem Walk Majora Hubala”, który w 2017 roku wygrał wspomniany wyżej Alan Banaszek.