rozmiar czcionki: A | A | A

WORLD SPACE WEEK WROCŁAW 2017

06.10.2017 08:51

W dniach 7-8 października 2017 r. , pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, odbędzie się WORLD SPACE WEEK WROCŁAW 2017.

Jest to pierwsze w Polsce tego typu przedsięwzięcie organizowane w ramach międzynarodowego święta kosmosu. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty, prelekcje, spotkania z przedstawicielami branży kosmicznej, astronomami oraz popularyzatorami astronomii. Podczas dwudniowego przedsięwzięcia zorganizowane będą zajęcia dla dzieci i młodzieży, pokazy w planetarium, quizy i wiele innych atrakcji. Ponadto odbędą się szkolenia dla nauczycieli oraz konferencja popularno-naukowa we Wrocławskim Centrum
Kongresowym w Hali Stulecia.  Podczas World Space Week planowane jest m.in.: wypuszczenie balonu do stratosfery z transmisją na żywo, pokazy Wirtualnej Rzeczywistości, manewry łazików marsjańskich, stoiska firm oraz organizacji związanych z kosmosem, wystawa zdjęć i obrazów o tematyce „astro” oraz obserwacje astronomiczne.

Głównymi założeniami podjętej inicjatywy jest edukacja społeczeństwa, zwłaszcza dzieci i młodzieży w zakresie nauk ścisłych, astronomii, technologii kosmicznych, ukazanie możliwości budowania kariery w tych dziedzinach oraz doskonalenie nauczycieli. Wydarzenie to wpisuje się nie tylko w promocję Wrocławia, ale i naszego Regionu. Współorganizatorami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Szkoła Podstawowa nr 26 im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Polski Związek Krótkofalowców.

Szczegółowe informacje, w tym harmonogram i sylwetki prowadzących, dostępne są na stronie http://worldspaceweek.pl/.