rozmiar czcionki: A | A | A

W dniu 06.03.2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach odbyła się XXI edycja Dni Kultury Polskiej i Europejskiej.

20.03.2017 10:25

Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości była muzyka filmowa. Honorowymi gośćmi byli Pan dr Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki.

ZSP Biedrzychowice

Program artystyczny rozpoczął koncert muzyczny wokalistki Pani Małgorzaty Filiczkowskiej. W dalszej części programu wystąpili młodzi artyści z gimnazjum w Leśnej w musicalach „Deszczowa Piosenka” oraz „Czarownice”. W klimat romantycznej piosenki filmowej przeniosła nas utalentowana uczennica klasy IV Technikum Paulina Mieczkowska, która wykonała utwory „My heart will go on”, „Szukaj mnie” oraz „Dumka na dwa serca”. Talentem muzycznym pochwaliły się również uczennice klas pierwszych Agata Kuniec oraz Klaudia Niestier.

Artyści prezentowali nie tylko swoje zdolności wokalne, ale również taneczne. Tancerze z Akademii Tańca Towarzyskiego „Cieślak” w Jeleniej Górze zaprezentowali się do muzyki z filmów „Noce i Dnie” w reż. Jerzego Antczaka oraz „Desperado” w reż. Roberta Rodrigueza.

W zabawny świat Kargula i Pawlaka przeniosła nas grupa szkolnych artystów, która zaprezentowała fragmenty kultowej polskiej komedii „Sami Swoi” w reż. Sylwestra Chęcińskiego.

Podczas drugiej części koncertu wystąpili artyści scen warszawskich i białoruskich, m.in. Pani Aurelia Sobczak, Pan Stanisław Górka, Pan Wojciech Machnicki, Pani Marina Towarnicka oraz Pani Nadzieja Brońska. 

ZSP Biedrzychowice
ZSP Biedrzychowice
ZSP Biedrzychowice
ZSP Biedrzychowice
ZSP Biedrzychowice
ZSP Biedrzychowice
ZSP Biedrzychowice
ZSP Biedrzychowice