rozmiar czcionki: A | A | A

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie nagrodzeni przez Panią Minister Edukacji Narodowej

13.03.2018 12:52

9 marca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie, jednostki oświatowej, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Uroczystość była inauguracją „Dnia Przedsiębiorczości 2018” oraz podsumowaniem zeszłorocznej, czternastej edycji programu, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

ZSP Lubin

W 2017 roku w „Dniu Przedsiębiorczości”, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, uczestniczyło ponad 35 tysięcy uczniów z 630 szkół w Polsce. Wśród grona 10 najaktywniejszych szkół znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie, który już po raz trzeci został uhonorowany prestiżową statuetką oraz dyplomem. Nagrody uczniom wręczyła Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej.

Dzień Przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Istotą projektu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju, mogą spędzić w jednym dniu kilka godzi na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

W Gali wzięli również udział: Pan Zbigniew Modrzewski - Prezes Zarządu Fundacji, Pani Profesor Elżbieta Mączyńska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie reprezentowała Pani dyrektor Ewa Zarzycka, koordynator programu, Pani Danuta Szaflińska-Giłyk oraz uczennice: Edyta Baran, Kamila Gruchała i Patrycja Rosiak. Po uroczystości młodzież miała okazję zwiedzić Centrum Nauki Kopernik.

Gratulujemy sukcesu!


ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin
ZSP Lubin