rozmiar czcionki: A | A | A

Turniej inaugurujący rundę wiosenną w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, organizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.

22.05.2018 09:42

W dniu 10 maja br. w blasku gorącego słońca na boiskach kompleksu Aqua-Zdrój w Wałbrzychu rozegrany został turniej inaugurujący rundę wiosenną w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

MOW Wałbrzych

Turniej stanowił kolejną odsłonę rywalizacji młodych piłkarzy, którzy ze względu na różne, najczęściej trudne okoliczności życiowe trafili do placówek resocjalizacyjnych. Przedsięwzięcie to stanowi jedno z najbardziej wyczekiwanych i znaczących wydarzeń sportowych w środowisku placówek resocjalizacyjnych. Zawody przeprowadzane są systemem turniejowym - dwa turnieje w rundzie jesiennej i dwa w rundzie wiosennej.

Głównym celem Ligi jest oddziaływanie wychowawcze wobec młodzieży przebywającej w placówkach resocjalizacyjnych z terenu województwa dolnośląskiego i województw ościennych, poprzez sportowe współzawodnictwo, promowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie to przyciąga do Wałbrzycha amatorów piłki nożnej m. in. z Wrocławia, Brzegu Dolnego, Lwówka Śląskiego, Bystrzycy Górnej, Kłodzka, Nysy, Mrowin, Jeleniej Góry. Impreza ta od 2013 roku organizowana jest przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu i objęta jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Drużyny tego dnia wzięły udział w podniosłej uroczystości upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, która przypada w bieżącym roku.  Młodzież odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, a Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Pan Piotr Schienke przypomniał okoliczności tych niezwykle istotnych wydarzeń w historii naszego kraju.  Hasłem przewodnim V edycji rozgrywek ligowych  jest: „Pamiętamy – 100 lat NIEPODLEGŁEJ”. W dalszej części drużyny przystąpiły do zaciętej rywalizacji, która toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach, a pieczę nad przebiegiem Turnieju sprawowali profesjonalni sędziowie delegowani przez OZPN. Tego dnia bezkonkurencyjna ponownie okazała się drużyna z ZPEW Lwówek Śląski, która wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej. Po fantastycznej walce na pozycji vice-lidera znajduje się drużyna z ZPR Brzeg Dolny, a rewelacyjnie grająca tego dnia drużyna gospodarzy MOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radosława Zająca  uplasowała się na wysokim miejscu trzecim. To było wspaniałe piłkarskie święto obfitujące w fantastyczne bramki i kawał dobrego futbolu.

MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych