rozmiar czcionki: A | A | A

Turniej Finałowy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

27.06.2018 12:47

W dniu 12.06.2018 roku na stadionie „Gwarka Wałbrzych” odbył się, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, długo oczekiwany Turniej Finałowy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.

MOW Wałbrzych

Po całorocznych zmaganiach młodych piłkarzy reprezentujących placówki resocjalizacyjne z terenu Dolnego Śląska przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcie. W sezonie 2017/2018 przeprowadzono łącznie trzy turnieje, rozegrano ok. 60 spotkań strzelono ponad 200 bramek, a piłkarskie umiejętności zawodników budziły podziw zarówno ich opiekunów, jak przyglądających się zawodom gości. Warto podkreślić, że Liga  stała się ważnym elementem codziennego funkcjonowania placówek resocjalizacyjnych. Na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez sportowych w środowisku resocjalizacyjnym.

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim, która po fantastycznej grze wywalczyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Zaszczytny tytuł Vice – Mistrza zdobyła ekipa z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. Po świetnej i równej grze III miejsce zdobyła prowadzona przez Pana Radosława Zająca drużyna gospodarzy Turnieju – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.  

Tytuł „Najlepszego Strzelca Ligi” uzyskał Sebastian Ridel z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu (17 bramek), natomiast „Najlepszym Bramkarzem Ligi” okazał się Konrad Michalak ze zwycięskiego Lwówka Śląskiego.

MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych