rozmiar czcionki: A | A | A

TURNIEJ FINAŁOWY DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ PLACÓWEK RESOCJALIZACYJNYCH

08.07.2019 07:54

W dniu 7 czerwca 2019 roku na terenie kompleksu Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbył się turniej finałowy szóstego sezonu Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

MOW Wałbrzych

Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu - Placówka prowadzona przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Turniej zgromadził najlepsze piłkarskie reprezentacje placówek resocjalizacyjnych z terenu Dolnego Śląska. W sezonie 2018/2019 odbyły się 3 turnieje piłkarskie, w których rozegrano 56 meczy.
Turniej Finałowy Ligi pokazał, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe, a siła charakteru przekłada się bezpośrednio na osiągane wyniki. Mistrzostwo Ligi wywalczyła drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie – podczas turnieju finałowego nie było jej łatwo, fotel lidera utrzymała dzięki przewadze punktowej uzyskanej w poprzednich turniejach.  Największym zaskoczeniem była drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu, która awansowała o kilka miejsc w tabeli i w końcowej klasyfikacji uplasowała się na pozycji Vicemistrza Dolnego Śląska. Brązowy medal przypadł dzielnie walczącej drużynie gospodarzy - Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Wałbrzychu. Drużyna z Wałbrzycha w pięciu minionych edycjach Ligi zawsze zajmowała miejsce na podium i podobnie stało się tym razem.

MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych
MOW Wałbrzych