rozmiar czcionki: A | A | A

TAK-i z Bożkowa na drugim miejscu w Kielcach!!!

10.05.2018 08:14

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie zdobył II miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu w Kielcach.

ZSA Bożków

W dniu 21 kwietnia 2018 r. Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zdobył II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu w Kielcach.

Droga do sukcesu jednak nie była łatwa. Drużyna z ZSA w składzie : Ewa Krzysica, Klaudia Czarnopis, Ula Drąg, Iza Kurowska, Magda Gąsińska i Oliwia Pańkowska musiała przejść przez dwa etapy zmagań w konkursie.

Pierwszy etap polegał na wykonaniu projektu 2  koncepcji według zadanych wytycznych. Tematem projektu był pas zieleni przyulicznej na osiedlu. Było niewiele czasu, ale poradziły sobie świetnie i spośród 22 zespołów zostały zakwalifikowane do drugiego etapu razem z pięcioma zespołami z innych szkół.

Drugi etap odbył się już w Kielcach na terenie Targów „Ogród i Ty” 21.04.2018 r. Ten etap zawodów polegał na pracy zespołu nad 4 zadaniami: projekt ogrodu z prezentacją, wizualizacja ogrodu, test teoretyczny z rozpoznawaniem roślin oraz zadanie z geodezji. Po ustaleniu strategii uczennice  podzieliły się zadaniami, by jak najlepiej wykorzystać wiedzę i umiejętności każdej z uczestniczek.
Jak się okazało świetnie to rozegrały!! Projekt naszego zespołu został ogłoszony najlepszym. Dodatkowo zespół otrzymał najwięcej punktów za prezentację. Do najwyższego miejsca na podium zabrakło jedynie trochę większej liczby punktów z zadania geodezyjnego,
ale może następnym razem.

Warto jeszcze wspomnieć, że po zakończeniu zawodów nareszcie można było trochę odpocząć wśród pięknych roślin zwiedzając targi ogrodnicze gdzie zgromadziło się wielu wystawców.ZSA Bożków
ZSA Bożków
ZSA Bożków
ZSA Bożków
ZSA Bożków
ZSA Bożków