rozmiar czcionki: A | A | A

Sukcesy zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego SPRINT działającego przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu.

31.01.2017 11:31

W dniach 19-22 stycznia 2017 r. w Pajulahti w Finalandii odbył się Międzynarodowy Turniej w Showdown.

DSOSW nr 13 we Wrocławiu

W Turnieju udział wzięło 31 zawodników i 16 kobiet z całej Europy. Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym nr 13 we Wrocławiu, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Pierwszy raz
w historii tego turnieju nie zwyciężyła zawodniczka gospodarzy. Ela Mielczarek, jedna z najlepszych zawodniczek w Europie, pokonała - i to dwukrotnie podczas zawodów - bardzo utytułowaną Hannę Vilmi- wielokrotną mistrzynię Europy i Świata. Krystian Kisiel zajął czwarte miejsce, a na szóstym miejscu uplasował się Adrian Słoninka. Trenerem zawodników jest Lubomir Prask - nauczyciel pracujący w DSOSW nr 13.