rozmiar czcionki: A | A | A

SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W SHOWDOWN.

10.10.2017 08:37

W dniach 3-8 października 2017 w Haninge w Szwecji odbyły się Mistrzostwa Świata w Showdown. Polskę reprezentowali zawodnicy z UKS Niewidomych SPRINT działającego przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidzących i Słabowidzących we Wrocławiu, jednostki dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

DSOSW nr 13

W wydarzeniu uczestniczyło 31 mężczyzn z 12 krajów oraz 18 kobiet z 13 krajów. Polskę reprezentowali zawodnicy z UKS Niewidomych SPRINT działającego przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidzących i Słabowidzących we Wrocławiu: Elżbieta Mielczarek, Krystian Kisiel, Adrian Słoninka, Łukasz Byczkowski i trener Lubomir Prask. Nasi zawodnicy zdobyli drużynowo - złoty medal, idywidualnie -  srebro wywalczył Krystian Kisiel. Brązowy medal zdobył Adrian Słoninka i Elżbieta Mielczarek. Wszyscy zawodnicy przyjechali z medalami. To był najlepszy start w historii polskiego Showodwn.


Od 2011 roku polscy zawodnicy uczestniczą w rozgrywkach międzynarodowych. Pierwsze Mistrzostwa Europy w 2012  i 2014 r. oraz Mistrzostwa Świata w 2013, to okres zbierania doświadczeń. Ale już w 2015 r. w Seulu na Mistrzostwach Świata, Elżbieta Mielczarek - Wychowanka DSOSW Nr 13 we Wrocławiu, zdobyła brązowy medal. W roku 2016 w Mistrzostwach Europy we Włoszech, było zdecydowanie lepiej -  złoto w konkurencji drużynowej oraz brąz wśród kobiet i mężczyzn. Elżbieta Mielczarek wywalczyła brązowy medal.

DSOSW nr 13
DSOSW nr 13
DSOSW nr 13