rozmiar czcionki: A | A | A

Sukces Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Lubinie

21.11.2019 07:19

Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie już po raz szósty został laureatem XI edycji Ogólnopolskiego Programu Otwarta Firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W dniach 12 – 18 listopada 2018 r. Placówka otrzymała tytuł „Najaktywniejszej szkoły” spośród 589 szkół uczestniczących w/w programie. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W bieżącym roku szkolnym Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie przystąpił do XII edycji programu w dniach od 18 do 22 listopada 2019 r. Do tegorocznej edycji programu włączyło się wiele firm i instytucji z powiatu lubińskiego. Realizacja programu Otwarta Firma – biznes przy tablicy jest dla przedsiębiorstw i instytucji wspaniałą okazją do promocji oraz do nawiązania nowych kontaktów ze środowiskiem lokalnym. Szkoła otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do uczestnictwa w życiu gospodarczym regionu, a także planowania ścieżki edukacyjnej.