rozmiar czcionki: A | A | A

Obchody Roku Tadeusza Kościuszki. Konkurs plastyczno - literacki "Kartka z pamiętnika - jeden dzień z powstania kościuszkowskiego".

01.02.2017 07:10

DBP we Wrocławiu

W ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki, Wydział Edukacji i Nauki Departamentu Spraw Społecznych organizuje Konkurs plastyczno - literacki "Kartka z pamiętnika - jeden dzień z powstania kościuszkowskiego".


Realizatorem Konkursu jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu. Celem Konkursu jest pogłębienie wiedzy o jednym z większych zrywów niepodległościowych Polski w XVIII wieku. Praca konkursowa - w formie wpisu do pamiętnika - to nie tylko efekt wiedzy, ale i wyobraźni, talentu. Wystarczy opisać jeden dzień z powstania i zilustrować tę historię. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z  terenu Dolnego Śląska.

Regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego:  http://www.umwd.dolnyslask.pl/edukacja/aktualnosci/ oraz Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu: http://www.dbp.wroc.pl, w zakładce Konkursy, a także poniżej:


Regulamin konkursu pn. Kartka z pamiętnika - jeden dzień z powstania kościuszkowskiego".