rozmiar czcionki: A | A | A

Mistrzostwa Polski Showdown

13.12.2016 09:28

W dniach 1-4 grudnia 2016 r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Showdown, w których udział wziął Uczniowski Klub Sportowy Niewidomych SPRINT działający przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 we Wrocławiu, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

DSOSW nr 13 we Wrocławiu

Mistrzostwa Polski Showdown 2016 zdominowane zostały przez zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego Niewidomych SPRINT działającego przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 we Wrocławiu. Wśród kobiet już od pięciu lat niepodzielnie panuje Elżbieta Mielczarek jedna z najlepszych zawodniczek w Europie. Na podium mężczyzn nastąpiły zmiany ale
skład wciąż jest ten sam – wszyscy są z w Wrocławia. Mistrzem Polski został Krystian Kisiel. Na drugim miejscu uplasował się Adrian Słoninka. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Byczkowski. Pozostali wrocławianie również uplasowali się na wysokich pozycjach: 4-Monika Szwałek, 6- Adam Wołczyński, 7- Nicola Perec, 11 Tomasz Winkler. Trenerem zawodników jest Lubomir Prask – nauczyciel DSOSW nr 13. W finałach Mistrzostw Polski wzięło udział 20 mężczyzn i 12 kobiet.