rozmiar czcionki: A | A | A

"LEKCJA PRAWA" w Dolnośląskim Zespole Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy

12.11.2019 14:32

W dniu 7 listopada br. w Dolnośląskim Zespole Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy odbyła się pilotażowa "Lekcja prawa”.

Wydział Edukacji UMWD

Wykład poprowadziła Pani Mecenas Kinga Widera z Okręgowej Izby Adwokackiej w Katowicach. W wydarzeniu udział wzięli: Pan Jerzy Komorowski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych oraz Pan Rafał Olejarz, Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych.

Celem wykładu było upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się nie tylko w szkole, ale i w życiu codziennym. Tego czego doświadczamy na co dzień, a często nie jesteśmy świadomi, może nieść za sobą konkretne skutki prawne.
 
Tematyka lekcji dotyczyła takich zagadnień, jak m.in.: godność człowieka, cyberprzemoc, mowa nienawiści, hejt oraz bezpieczeństwo w internecie. Podczas wykładu młodzież mogła dowiedzieć się w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach stwarzających zagrożenie oraz jakie możliwości ochrony przewiduje Ustawodawca.

,,Lekcja prawa” będzie kontynuowana dla uczniów i nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego
Wydział Edukacji UMWD