rozmiar czcionki: A | A | A

Konkurs “Uczę się bezpiecznie żyć”.

22.02.2019 10:36

Termin zgłoszeń do 15. edycji Konkursu dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć” został ustalony na piątek 8 marca 2019r.

W konkursie uczestniczyć mogą :

Przedszkola i szkoły podstawowe w kategorii dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym (kategoria 0) – drużyny 3 osobowe.

Szkoły podstawowe w kategorii klas I-III i IV-VI – drużyny 3 osobowe.

Szkoły podstawowe i gimnazja w kategorii gimnazjum + klasy VII i VIII – 1 przedstawiciel placówki.


Dokumenty źródłowe znajdują się w załączeniu.

 1. Założenia programowe rok 2019;

2. Formularz zgłoszeniowy;

3. Regulamin główny.

Dla klas VII i VIII na półfinałach obowiązują treści zapisane dla obszaru klas IV-VIII oraz gimnazjum w tematach się pokrywających, oraz wyłącznie gimnazjum na finale.

 

Aktualne informacje, regulaminy półfinałów oraz wykaz zgłoszeń będzie zamieszczany na stronie www.euroregion-nysa.eu od 25 lutego.

 

Konkurs odbywa się o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego. Bezpieczeństwo ekologiczne rozumiane jest jako każda forma bezpieczeństwa w odniesieniu do ludzi i przyrody, zaś celem Konkursu jest kształtowanie wrażliwości środowiskowej w odniesieniu do siebie, drugiego człowieka i środowiska naturalnego. To najwszechstronniejszy i najtrudniejszy zarazem konkurs w Polsce. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i serdecznie zapraszam w tym roku.

 

 

Maciej Gałęski

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego