rozmiar czcionki: A | A | A

Konferencja podsumowująca obchody Roku J. Piłsudskiego w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

11.12.2017 07:39

Dnia 7 grudnia br. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się konferencja podsumowująca obchody Roku J. Piłsudskiego wraz z uroczystą Galą wieńcząca konkursy: „Podróż do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków” oraz „Niepodległa Rzeczpospolita”.

DODN

W wydarzeniu udział wziął Pan Dominik Kłosowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, uczniowie oraz nauczyciele dolnośląskich szkół.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały prace laureatów i wyróżnionych uczniów obu konkursów. Ponadto odbyły się dwa wykłady: „Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej. Józef Piłsudski i jego drogi prowadzące do wolności, niezawisłości Polaków”  Pani dr Mirosławy Bednarzak-Libery z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego  w Warszawie oraz "A w cieniu Marszałka wzrastała Muza... - o Józefie Piłsudskim widzianym przez jego osobistego sekretarza, poetkę  Kazimierę Iłłakowiczównę", Pani dr Anny Stodolnej-Rybczyńskej, Konsultanta  Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konferencję uświetnił występ artystyczny uczennic z XII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Organizatorem konkursów: ,,Niepodległa Rzeczpospolita” oraz ,,Podróż  do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków” był Wydział Edukacji i Nauki. Realizatorem konkursów była Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu. Do konkursów przystąpiło 280 uczniów z 45 szkół z powiatów województwa dolnośląskiego.

DODN
DODN
DODN
DODN