rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląski Festiwal Nauki

27.09.2017 07:33

W dniu 21 września 2017 r. w sali Rycerskiej w Rynku Ratuszu odbyła się uroczysta Inauguracja XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W uroczystości uczestniczyła Pani Ewa Mańkowska - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Pan Jerzy Więcławski - Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki UMWD.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem cyklicznym, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń naukowych Województwa Dolnośląskiego. Co roku w ramach Festiwalu organizowanych jest około 1500 wydarzeń. Dolnośląski Festiwal Nauki to doskonała okazja do integracji środowiska naukowego regionu, dzięki której Dolny Śląsk postrzegany jest jako region o bogatych tradycjach, rozwijającej się gospodarce i szerokich perspektywach na przyszłość.

Realizatorem przedsięwzięć związanych z organizacją Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, są wszystkie uczelnie Dolnego Śląska, a Uniwersytet Wrocławski jest koordynatorem działań.

Dolnośląski Festiwal Nauki uczestniczy w procesie kształtowania nowoczesnego społeczeństwa, dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy oraz propaguje wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Hasło tegorocznej - jubileuszowej edycji brzmi „Nauka bez granic”.

Adresatami przedmiotowego przedsięwzięcia jest cała społeczność województwa dolnośląskiego. Jednym z głównych celów Festiwalu, jest stworzenie możliwości studentom oraz młodym doktorantom wzbogacenia i doskonalenia umiejętności w procesie kształcenia.

Przedsięwzięcia realizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbywać się będą we wrześniu i październiku 2017 roku, w miastach Dolnego Śląska, tj. we Wrocławiu, Bystrzycy Kłodzkiej, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Legnicy, Lubinie, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich i w Zgorzelcu.