rozmiar czcionki: A | A | A

8 Mistrzostwa Europy w Showdown 2016

20.10.2016 10:13

W dniach 18 – 25.09.2016 r. w Tirrenie koło Pizy we Włoszech odbyły się 8 Mistrzostwa Europy w Showdown 2016, w których wzięli udział zawodnicy z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu, placówki prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Zawodnicy reprezentujący DSOSW nr 13 to: Elżbieta Mielczarek, Krystian Kisiel, Adrian Słoninka oraz trener Lubomir Prask. W zawodach wzięło udział 30 zawodników i 21 zawodniczek z 14 krajów.

DSOSW nr 13

Rozgrywane były konkurencje indywidualne i drużynowe. W grach singlowych Krystian Kisiel zajął 3 miejsce, Adrian Słoninka był 9. W turnieju kobiet Elżbieta Mielczarek wywalczyła brązowy medal. W turnieju drużyn startowało 10 państw. Polska wygrała wszystkie 7 meczy i zdobyła złoty medal!!! Wspaniała baza sportowa DSOSW nr 13 oraz kadra trenerska sprawiają, że wrocławska
szkoła jest mekką Showdown w Polsce i znaczącym ośrodkiem w Europie. Showodwn być może stanie się dyscypliną paraolimpijską. Mamy wtedy ogromną szanse aby sięgać po najwyższe trofea.