rozmiar czcionki: A | A | A

23 maja 2017 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe Noce”.

25.05.2017 13:35

W uroczystej gali, podczas której zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu, wzięli udział: Pan dr Tadeusz Samborski - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Pan Tytus Czartoryski – Radny Województwa Dolnośląskiego, Pan Andrej Jakowlew - Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej, Pani Rebrowa Weronika Iwanowna - prorektor ds. kontaktów międzynarodowych LOIRO, Pani Wanda Gołębiowska – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Pan Dominik Kłosowski – Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych oraz Pan Jerzy Więcławski - Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki.

DODN

Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce” organizowany jest w celu upowszechniania wśród młodzieży znajomości historii i kultury regionu partnera. Tematem przewodnim w tym roku był rosyjski wiek XIX. Uczestnicy mieli za zadanie wyruszyć w przeszłość i samodzielnie nakreślić wielobarwny obraz tego stulecia.

Organizatorem „Białych Nocy” jest Wydział Edukacji i Nauki, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Uczestnikami są uczniowie gimnazjów z Dolnego Śląska, rywalizujący w trzech etapach (szkolnym, międzyszkolnym i finałowym) o tytuł laureata. Nagrodą główną dla dwudziestu najlepszych, jest kilkunastodniowy wyjazd letni do Sankt Petersburga.

Dotychczas w konkursie wzięło udział ponad 2800 uczestników, z czego 136 zostało laureatami. Jak zgodnie mówią uczniowie i nauczyciele, konkurs Białe Noce to nie tylko szansa na pogłębienie historycznych zainteresowań, ale również sposób na odkrywanie nowych, interesujących obszarów literackich, malarskich i filmowych.

DODN
DODN
DODN