rozmiar czcionki: A | A | A

15 maja 2019 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się XI Gala konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe Noce”.

17.05.2019 09:19

Udział w niej wzięli: Pan Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Pan Iwan Kosonogow - Konsul Generalny Rosji w Poznaniu, Pan Janusz Wrzal - Dolnośląski Wicekurator Oświaty, przedstawiciele Sejmiku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, goście z partnerskiego regionu – Obwodu Leningradzkiego, uczniowie i nauczyciele dolnośląskich Szkół.

DODN Wrocław

Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce” organizowany jest w celu upowszechniania wśród młodzieży znajomości historii i kultury regionu partnera. Tematem przewodnim XI konkursu było: „Malarstwo i rzeźba rosyjska od XIX wieku po współczesność”.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz 3 klasy gimnazjum. Nagrodą główną, dla dwudziestu najlepszych, jest kilkunastodniowy wyjazd letni do Sankt Petersburga

Dotychczas w konkursie wzięło udział ponad 3200 uczestników, z czego 176 zostało laureatami. Jak zgodnie mówią uczniowie i nauczyciele, konkurs "Białe Noce" to nie tylko szansa na pogłębienie historycznych zainteresowań, ale również sposób na odkrywanie nowych, interesujących obszarów literackich, malarskich i filmowych.

DODN Wrocław
DODN Wrocław
DODN Wrocław
DODN Wrocław
DODN Wrocław
DODN Wrocław