rozmiar czcionki: A | A | A

Zwiastun aplikacji mobilnych

Dodano: 22-05-2014

Zakończył się pierwszy etap wyboru layoutu (widoku) aplikacji. Z trzech propozycji przedstawionych Zamawiającemu zostały wybrane dwie, na których przeprowadzone będą testy użyteczności.

[więcej]

Zdjęcia na Platformie e-DolnySlask

Dodano: 05-05-2014

Platforma e-DolnySlask w swojej ostatecznej postaci obejmować będzie informacje o całym regionie. Każda część bazy wiedzy zilustrowana zostanie licznymi fotografiami, skanami oraz grafikami. W sumie zawierać ich będzie ponad 100 tysięcy. Każdy z odbiorców znajdzie tu informacje o miejscach tak ważnych, jak obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO, lecz nie tylko.

[więcej]

Wizualizacje 3D

Dodano: 17-04-2014

Platforma informacyjna e-DolnySlask będzie uniwersalną bazą wiedzy i informacji, wzbogaconą o materiały multimedialne. Należą do nich m.in. wizualizacje 3D, którymi zilustrowana będzie część artykułów na platformie.

[więcej]

Uniwersystet Trzeciego Wieku na Platformie e-DolnySlask

Dodano: 31-03-2014

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest to ogólnoświatowa inicjatywa dla seniorów rozpoczęta w lat 70-tych ubiegłego wieku we francuskiej Tuluzie. Idea działania polega na aktywizacji osób w podeszłym wieku. Uniwersytet umożliwia kontynuowanie przerwanej dawniej edukacji i zdobywanie wiedzy wcześniej niedostępnej. Ponadto spotkania na uniwersytetach pozwalają seniorom pokonać nadmiar czasu pozostały po stracie bliskich, przebywać w towarzystwie ludzi o podobnych problemach i potrzebach oraz...

[więcej]

System wideobanerów w projekcie e-DolnySlask

Dodano: 18-03-2014

Jednym z komponentów projektu e-Dolnyslask jest system zewnętrznych i wewnętrznych wideobanerów. W ramach realizacji zamówienia oddany będzie do użytku system złożony z pięciu zewnętrznych oraz trzydziestu jeden wewnętrznych wideobanerów, które będą zlokalizowane na terenie Dolnego Śląska.

[więcej]

Badanie użyteczności interfejsów prototypów platformy e-DolnySlask metodą Cognitive Walkthrough

Dodano: 13-02-2014

W dniach 3-6 lutego br. odbyły się badania interfejsów platformy e-DolnySlask. Celem przeprowadzonych badań było wyłonienie, spośród badanych prototypów, jednego interfejsu graficznego który będzie dalej rozwijany. Wybór interfejsu graficznego dla platformy nastąpi w oparciu o analizę zachowań reprezentatywnej grupy użytkowników, którzy wykonywali ściśle określone zadania na wersjach testowych aplikacji.

[więcej]

Prezentacja prototypu wizerunku graficznego aplikacji mobilnych dla platformy e-DolnySlask

Dodano: 23-01-2014

W dniu 23 stycznia 2014 roku zaprezentowano prototyp wizerunku graficznego aplikacji mobilnych. Docelowa aplikacja będzie dostępna na urządzenia mobilne typu smartfon i tablet w 4 wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim i czeskim. Główne menu składa się z 4 modułów: przewodnika, mapy, plansz oraz informatora. Layout każdej z wewnętrznych aplikacji będzie podlegać zmianie w zależności od okoliczności, np. podczas świąt zmieniają się kolory i tło.

[więcej]