rozmiar czcionki: A | A | A

36 mln złotych na budowę połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym

Dodano: 12-05-2009

Kwotą 36 milionów złotych dofinansowane będą projekty pn.: „Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap I” i „Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu – etap II”, złożone przez Gminę Wrocław.

[więcej]

2,5 mln złotych na budowę łącznika w Trzebnicy

Dodano: 05-05-2009

Dotacja przyznana dla Trzebnicy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoli na połączenie dwóch dróg krajowych, a tym samym na wyprowadzenie z centrum miasta ruchu tranzytowego. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński wizytował dziś plac budowy oraz przekazał dokumenty na dofinansowanie Burmistrzowi Trzebnicy Markowi Długozimie.

[więcej]

Ponad 43 miliony złotych dotacji na budowę mostu w Ciechanowie

Dodano: 28-04-2009

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego budowy mostu na Odrze w ciągu drogi wojewódzkiej 323. Oznacza to, że na budowę przeprawy w Ciechanowie, której całkowity koszt to ponad 86 mln złotych, połowa pochodzić będzie z unijnej kasy.

[więcej]

Porozumienie w sprawie budowy Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8

Dodano: 16-04-2009

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podpisali porozumienie w sprawie przekazania kwoty 50 mln złotych na realizację Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8.

[więcej]

Dolnośląski program przebudowy i remontów dróg wojewódzkich zatwierdzony

Dodano: 02-04-2009

Uchwałą Nr 2570/III/09 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 31 marca 2009 roku został zatwierdzony Dolnośląski program przebudowy i remontów dróg wojewódzkich, który porządkuje zasady współpracy samorządu województwa dolnośląskiego z lokalnymi samorządami w zakresie dofinansowania wspólnie realizowanych zadań drogowych.

[więcej]

Apel marszałka o przyspieszenie budowy drogi S5

Dodano: 31-03-2009

W związku z wyborem przez GDDKiA wariantu przebiegu odcinka S5 na odcinku Wrocław-Korzeńsko, marszałek zaapelował o przyspieszenie realizacji tej inwestycji. Wybrany wariant, który nie narusza terenów Natura 2000 zostanie zaprezentowany Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych GDDKiA. Marszałek pogratulował dyrektorowi wrocławskiego oddziału GDDKiA Robertowi Radoniowi, który po niespełna roku urzędowania doprowadził do wyboru tego wariantu.

[więcej]

Nowa inwestycja branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-03-2009

W środę, 25 marca 2009, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński spotkał się z przedstawicielami firmy Guardian Automotive Poland, która rozpocznie na Dolnym Śląsku nową inwestycję o wartości 30 mln euro.

[więcej]