rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa baza Wizz Air we Wrocławiu

Dodano: 02-10-2009

Wizz Air, jeden największych operatorów tanich połączeń lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej otworzy w lipcu 2010 swoją bazę operacyjną we Wrocławiu. Dzięki temu ze stolicy Dolnego Śląska będzie można polecieć m.in. do Paryża, Mediolanu i Oslo.

[więcej]

Sztafeta CETC-ROUTE65 – nowe możliwości transportowe dla Dolnego Śląska, Polski i Europy

Dodano: 01-10-2009

W dniach 29.09.2009 – 01.10.2009 odbywa się międzyregionalna sztafeta promująca inicjatywę Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego CETC-ROUTE65. Dziś sztafeta przemierzała Dolny Śląsk. To wyraz poparcia mieszkańców i przedstawicieli władz lokalnych dla inicjatywy regionów – utworzenia Korytarza.

[więcej]

Pierwsze efekty „Programu Wywozu Kruszyw z Dolnego Śląska”

Dodano: 01-10-2009

1 października w Piławie Górnej odbyła się narada dotycząca modernizacji infrastruktury kolejowej w celu wywozu kruszyw z Dolnego Śląska.

[więcej]

Hetman Kraju Kralowohradeckiego z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 21-09-2009

18 września Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł gościł Hetmana Kraju Kralowohradeckiego Lubomira Franca.

[więcej]

W Brukseli debatowano o regionalnych połączeniach lotniczych

Dodano: 16-09-2009

8 września w Brukseli odbyła się konferencja pn. „Regulacje Unii Europejskiej dotyczące pomocy publicznej dla lotnisk regionalnych – szansa na wsparcie rozwoju regionalnego”. Organizatorem konferencji było Zgromadzenie Regionów Europy (AER). Udział w niej wzięli przedstawiciele Walencji (Hiszpania), Flevolandu (Holandia) i Dolnego Śląska. Nasz samorząd reprezentował Bartłomiej Ostrowski - Dyrektor Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Brukseli.

[więcej]

Wkrótce ruszy budowa mostu w Ciechanowie

Dodano: 07-09-2009

Konsekwentnie realizowany jest program drogowy marszałka Marka Łapińskiego „zielone światło”, zakładający przyspieszenie budowy infrastruktury drogowej na dolnym Śląsku. Właśnie wyłaniany jest zwycięzca przetargu na wykonanie mostu na Odrze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 w Ciechanowie.

[więcej]

Poprawiany jest stan dolnośląskich dróg

Dodano: 07-09-2009

Odnawianie nawierzchni, łatanie dziur, budowa chodników i remonty mostów- to tylko niektóre z drogowych prac budowlanych jakie trwają obecnie na Dolnym Śląsku. Jesteśmy regionem w którym infrastruktura drogowa poprawia się bardzo szybko, tak, by po naszych drogach jeździło się lepiej i bezpieczniej.

[więcej]