rozmiar czcionki: A | A | A

Bolesławiec będzie miał elektryczne autobusy

10.10.2019 15:17

Dwa nowe ekologiczne autobusy dołączą do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bolesławcu. Pojazdy wraz z niezbędną infrastrukturą zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa, który przekazał na ten cel 3,4 mln zł.

- To kolejna nasza inwestycja, która pozwoli poprawić jakość powietrza w Bolesławcu i jednocześnie podniesie komfort podróży komunikacją publiczną. W ubiegłym roku, w ramach środków unijnych udało się kupić 13 nowych, niskoemisyjnych autobusów. Dziś przekazujemy pieniądze na kolejne dwa – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa.


Pojazdy, które na ulice Bolesławca wyjadą w 2021 roku, będą miały silniki elektryczne. To bardzo dobra wiadomość dla środowiska, bo tego typu napędy nie emitują szkodliwych spalin. Co więcej, nowe autobusy zastąpią dwa stare i najbardziej awaryjne, które nie spełniają wysokich norm dotyczących emisji CO2. Oba pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Koszt całego projektu to blisko 5 mln zł, a kwota dofinansowania z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 to 3,4 mln zł.