rozmiar czcionki: A | A | A

Przygotuj się do 4. naboru w Interreg Europa! Weź udział w Forum w Brukseli 22 marca br.

Dodano: 16-02-2018

Aby umożliwić zainteresowanym partnerom jak najlepsze przygotowanie się do ostatniego konkursu, program Interreg Europa organizuje 22 marca 2018 r. w Brukseli 4. międzyregionalne forum współpracy – Europe, let’s cooperate!

[więcej]

Szkolenie dla menedżerów badań naukowych – Bruksela, 18-20 kwietnia br.

Dodano: 15-02-2018

Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli zaprasza do udziału w kolejnej edycji szkolenia dla menedżerów badań naukowych – „V4 Training”, które odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia br. w Brukseli.

[więcej]

Zaproszenie dla regionów przygranicznych do składania wniosków w ramach „b-solutions”.

Dodano: 15-02-2018

„b-solutions” to pilotażowy projekt finansowany z budżetu UE, promowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. polityki regionalnej i miejskiej (DG REGIO) jako jedno z działań proponowanych w komunikacie KE „Pobudzanie wzrostu i spójności w regionach granicznych UE”, ang. “Boosting Growth and Cohesion in EU Border Regions”, COM(2017) 534.

[więcej]

„Horizon 2020 in full swing” – KE podsumowała trzy lata programu Horyzont 2020

Dodano: 09-02-2018

Komisja Europejska wydała broszurę pt. „Horizon 2020 in full swing. Three years on. Key facts and figures 2014-2016” zawierającą podsumowanie okresowej ewaluacji programu Horyzont 2020.

[więcej]

Fundusze Norweskie i EOG: ruszył konkurs na projekty międzynarodowe w ramach Funduszu na rzecz...

Dodano: 09-02-2018

W ramach Funduszy Norweskich i EOG uruchomiony został nowy mechanizm finansowy, poświęcony transgranicznej współpracy regionalnej i współpracy transnarodowej, tzw. Fundusz na rzecz Współpracy Regionalnej (ang. EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation). 24 stycznia br. Biuro Mechanizmów Finansowych w Brukseli – Sekretariat Funduszy EOG i Funduszy Norweskich – ogłosiło pierwszy nabór wniosków w ramach tego Funduszu.

[więcej]

Ruszają przygotowania do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2018

Dodano: 07-02-2018

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (ang. European Sustainable Energy Week, EUSEW) to coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej promująca wiedzę o energetyce i rozwiązania dotyczące czystej, bezpiecznej i efektywnej energii. Działanie to pozwala organom publicznym, instytucjom biznesu oraz uczelniom prezentować wizje i pomysły, które mogą przyczynić się do realizacji wspólnej Unii Energetycznej. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 4-8 czerwca. Zapraszamy partnerów z...

[więcej]

Promocja Dolnego Śląska na Targach Turystycznych w Brukseli

Dodano: 04-02-2018

W miniony weekend Województwo Dolnośląskie obecne było na największych targach turystycznych w Belgii „Salon des Vacances”. 60. edycja wydarzenia odbyła się w dniach 1-4 lutego br. w centrum wystawienniczym Expo w Brukseli. To znaczące w branży turystycznej wydarzenie odwiedzają co roku dziesiątki tysięcy mieszkańców Belgii.

[więcej]