rozmiar czcionki: A | A | A

Zaproszenie do udziału w konsultacjach online na temat tzw. fake news

Dodano: 16-11-2017

13 listopada br. Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie. Powołała również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego.

[więcej]

Szkolenie dla wnioskodawców komponentu Kultura - Wrocław, 21 listopada br.

Dodano: 27-10-2017

W imieniu Creative Europe Desk Polska zapraszamy na szkolenie dla przedstawicieli instytucji i organizacji z sektora kreatywnego i kulturalnego, zainteresowanych aplikowaniem do programu Kreatywna Europa – komponent Kultura w ramach najbliższego naboru wniosków do obszaru Projekty współpracy europejskiej (termin składania wniosków dla kat. 1 i kat. 2: 18 stycznia 2017 r.), które odbędzie się 21 listopada br. we Wrocławiu.

[więcej]

PLATFORMAwards – konkurs dla miast i regionów realizujących projekty współpracy na rzecz...

Dodano: 25-10-2017

Jeśli Twoje miasto lub region jest liderem w dziedzinie współpracy na rzecz rozwoju, zachęcamy do udziału w konkursie o europejską nagrodę PLATFORMAwards i pokazania, poprzez jakie działania międzynarodowe, przyczynia się do osiągania zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy władze miast i regionów do zgłaszania do konkursu działań realizowanych w zakresie zdecentralizowanej współpracy.

[więcej]

Zapraszamy na ERRIN H2020 Project Development Week - Bruksela, 20-25 listopada

Dodano: 25-10-2017

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Brukseli wraz z siecią ERRIN, zapraszają partnerów z Dolnego Śląska zainteresowanych uczestnictwem w projektach w ramach programu Horyzont2020 do udziału w ERRIN H2020 Project Development Week, który odbędzie się w dniach 20-25 listopada br. w Brukseli.

[więcej]

Warsztaty dla aplikantów Interreg Europa Środkowa - Praga, 8-9 listopada br.

Dodano: 23-10-2017

Do 25 stycznia 2018 r. trwa nabór wniosków Interreg Europa Środkowa. W tym czasie Wspólny Sekretariat programu (Wiedeń, AT) zapewnia wsparcie merytoryczne dla zainteresowanych udziałem w projektach. W dniach 8-9 listopada 2017 r. Sekretariat organizuje w Pradze tematyczne warsztaty dla aplikantów.

[więcej]

Dolny Śląsk obecny podczas 15. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli

Dodano: 13-10-2017

Województwo Dolnośląskie, za pośrednictwem Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Brukseli, wzięło udział w odbywającym się nieprzerwanie od 15 lat Europejskim Tygodniu Regionów i Miast (EWRC). Z tej okazji gościli w Brukseli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz delegacja Radnych Województwa – Aldona Wiktorska-Święcka, Tytus Czartoryski oraz Jerzy Gierczak.

[więcej]

„Moja Europa, moje prawa”: konkurs fotograficzny Grupy PES w Europejskim Komitecie Regionów

Dodano: 30-03-2017

Jakie są nasze prawa podstawowe? Czy warto o nie walczyć? Czy musimy zrezygnować z pewnych praw, by inne zachować? Czy niektóre prawa przeznaczone są wyłącznie dla wybranej elity, a nie dla każdego? Broń swoich praw, weź aparat fotograficzny i zacznij pstrykać zdjęcia!

[więcej]