rozmiar czcionki: A | A | A

Interreg Europa - trwa nabór wniosków na wzajemne oceny. Zapraszamy do udziału!

Dodano: 07-11-2019

Wzajemne oceny (peer reviews) wspierają władze lokalne, regionalne i centralne oraz instytucje publiczne w unowocześnianiu programów i polityk rozwoju. Wzajemna ocena to szansa na świeże i bezstronne spojrzenie z zewnątrz. Instytucje z UE, Norwegii, Szwajcarii analizują z wnioskodawcą jego sytuację w wybranym temacie i, w oparciu o własne doświadczenia, udzielają wskazówek. Finansowo i merytorycznie oceny wspiera program Interreg Europa. Obecny nabór ma charakter ciągły.

[więcej]

Grupa robocza ds. inteligentnej specjalizacji sieć ERRIN

Dodano: 28-10-2019

W dniu 24 października w Brukseli odbyło się seminarium organizowane przez grupą roboczą ds. inteligentnych specjalizacji sieci ERRIN, na którym gościli przedstawiciele Wydziału Gospodarki.

[więcej]

15 lat rozwoju. 10 państw. 1 miejsce. Zapraszamy do Brukseli 7-10.10.19

Dodano: 07-10-2019

7-10 października 2019 r. w Brukseli, wspólnie z 9 innymi krajami, które razem z Polską obchodzą 15. rocznicę wejścia do UE, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje wydarzenia pod nazwą Europe Can Be More … thanks to Cohesion Policy. Wydarzenia odbędą się przy okazji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

[więcej]

Ośmioro młodych ludzi, dwie trasy, jedna Europa

Dodano: 10-09-2019

Od 29 sierpnia do 29 września trwa projekt Road Trip, w ramach którego ekipa ośmiu młodych ludzi wyruszyła na pięciotygodniową podróż, aby odwiedzić 17 krajów i ponad 30 regionów Europy. W dwóch czteroosobowych zespołach zwiedzają nieznane im miejsca, spotykają nowych ludzi i poznają lokalne inicjatywy wspierane przez Unię Europejską.

[więcej]

Postępy w formowaniu Komisji Ursuli von der Leyen

Dodano: 09-09-2019

Nowo wybrana przewodnicząca Komisji, Ursula von der Leyen, wyraziła dziś zgodę na projekt listy kandydatów na komisarzy przedstawionych jej przez Radę Unii Europejskiej.

[więcej]

Program Interreg Europa przyjmuje zgłoszenia na wzajemne oceny (peer reviews)

Dodano: 15-05-2019

Instytucje publiczne odpowiadające za lokalne i regionalne polityki rozwoju mogą do 28 czerwca 2019 ubiegać się o organizację w danym regionie, miejscowości wzajemnych ocen (peer reviews). Szczególnie mile widziane są zgłoszenia od Instytucji Zarządzających programami funduszy strukturalnych.

[więcej]

Dolny Śląsk na 12. Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brukseli

Dodano: 21-11-2018

W dniach 21-25 listopada 2018 r. Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego bierze udział w dorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brukseli. Wydarzenie organizowane jest co roku przez brukselskie przedstawicielstwo Kraju Związkowego Saksonii we współpracy z Dolnym Śląskiem i partnerem z Republiki Czeskiej – w tym roku jest to Kraj Liberecki. Tradycyjnie celem Jarmarku jest promocja współpracy przygranicznych partnerów oraz prezentacja rodzimych twórców zajmujących się rękodziełem...

[więcej]