rozmiar czcionki: A | A | A

Stypendia sportowe dla najlepszych zawodników w regionie

20.03.2019 13:58 13:58

Dziewięćdziesięciu pięciu najlepszych sportowców w regionie otrzymało dziś stypendia sportowe przyznane za osiągnięcia uzyskane w ubiegłym roku. Urząd marszałkowski przeznaczył na ten cel niemal pół miliona złotych. W uroczystości wziął udział członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od wielu lat docenia sportowców z naszego regionu udzielając bezpośredniego wsparcia zawodnikom w postaci stypendiów sportowych. Tym razem 95  dolnośląskich sportowców, w tym 10 osób niepełnosprawnych, otrzymali 10-miesięczne stypendia sportowe za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku. Wśród nich są laureaci Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Kwota przyznanego stypendium zależy od osiągnięć sportowych.


Serdecznie gratuluję wszystkim stypendystom wspaniałych wyników osiągniętych w ubiegłym roku. Życzę Wam wiele siły, determinacji i dalszych sukcesów – mówił podczas spotkania Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.


Młodzi sportowcy potrzebują wsparcia zwłaszcza na początku swojej kariery. Stypendia, które otrzymają od samorządu dla wielu z nich oznaczają możliwość dalszego rozwoju. Dlatego właśnie samorząd województwa każdego roku przeznacza na nie prawie pół miliona złotych.