rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd podsumował dotychczasową współpracę z Komendą Wojewódzką Policji

02.12.2019 12:56 12:56

Jak skutecznie walczyć z zagrożeniami na drogach, w szkołach, ale także w internecie – to najważniejsze tematy konferencji podsumowującej współpracę urzędu marszałkowskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Podczas pierwszej części konferencji uczestnicy zajęli się zagrożeniami związanymi z cyberbezpieczeństwem, ale również współpracą samorządu i policji w zakresie zapobiegania i wykrywania przestępstw związanych z wyłudzaniem dotacji unijnych. Dyskutowano również o działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


- Od lat współpracujemy z Policją zarówno finansując zakup niezbędnego do codziennej pracy sprzętu jak i uczestnicząc w rozmaitych programach informacyjnych i profilaktycznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu. Najważniejsze jest to, że jest to współpraca skuteczna i widać jej efekty – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Dzięki wspólnym działaniom policjanci zostali w ciągu ostatnich lat wyposażeni m.in. w quady, ultralekki samolot wyposażony w specjalistyczną kamerę do monitoringu bezpieczeństwa, poduszkowiec umożliwiający poruszanie się w trudnym terenie, czy pojazd z wyposażeniem dla antyterrorystów. Dodatkowo dofinansowane zostały takie inicjatywy jak patrole rowerowe, szkolenia dla policjantów i sprzęt dla techniki kryminalistycznej.


Współpraca z KWP we Wrocławiu opiera się również na działaniach w ramach programu „Bezpieczny Senior” oraz „Bezpieczny Dolnoślązak”, które ukierunkowane są na zwiększenie świadomości z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno u najmłodszych jak i u seniorów. W tym roku podpisane zostało także porozumienie, które dotyczy prowadzenia wspólnych działań na rzecz podniesienia świadomości rodziców w temacie zażywania przez młodzież narkotyków i dopalaczy.