rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe podwórka na Przedmieściu Oławskim

29.05.2018 11:31 11:31

Drzewa, krzewy i rośliny ozdobne, nowe oświetlenie i równa nawierzchnia - tak już niedługo będą wyglądać podwórka w obrębie ulic: Pułaskiego, Kościuszki, Prądzyńskiego oraz Traugutta i Komuny Paryskiej we Wrocławiu. Umowy na realizację tych projektów podpisali dziś wicemarszałek Jerzy Michalak oraz Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia.

Zagospodarowanie wnętrz podwórzowych zaplanowana także w obrębie ulic: Kniaziewicza, Dąbrowskiego, Komuny Paryskiej, Pułaskiego oraz Świstackiego, Więckowskiego, Kościuszki i Brzeskiej. Ponadto na Przedmieściu Oławskim powstaną dwa wielofunkcyjne Centra Aktywności (przy ul. Prądzyńskiego 39A oraz przy ul. Traugutta 81), czyli miejsca spotkań kulturalnych i edukacyjnych dla mieszkańców, ale także grup samopomocowych i wsparcia.  Wszystko to z dofinasowaniem ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego.


- W ramach umów przekazujemy kolejne już środki na rewitalizację podwórek i przestrzeni miedzy kamienicami w miejscach, gdzie dotąd próżno było szukać choćby skrawka zieleni. Podwórka były zdewastowane, ciemne i często niebezpieczne, zamieniały się w chaotyczne parkingi. Teraz, poza tym, że będą estetyczne, zyskają nowe funkcje - będą wreszcie miejscem spotkań, integracji czy wypoczynku dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców  – mówi Jerzy Michalak.


Realizacja kolejnych podwórkowych projektów ma ogromne znaczenie w procesie hamowania  degradacja Przedmieścia Oławskiego. Pomoże nie tylko w rozwijaniu aktywności mieszkańców, ale również w zmianie wizerunku okolicy.