rozmiar czcionki: A | A | A

LG kształci przyszłe kadry

08.10.2019 13:15 13:15

Prezentacja nowego Centrum Kształcenia funkcjonującego przy zakładzie LG Chem była głównym tematem wizyty marszałka Cezarego Przybylskiego w podwrocławskiej siedzibie firmy.

LG Chem Wrocław jest częścią międzynarodowego koncernu chemicznego i ma w swoim portfolio 70 spółek. Rozwija się jako globalny lider w 3 branżach: chemicznej, elektronicznej oraz komunikacja i usługi. Od 2016 roku działa w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. Produkuje baterie dla BMW, Porsche, Volkswagen, Volvo. Zakład obejmuje produkcję wszystkich komponentów baterii – elektrod, ogniw, modułów oraz akumulatorów. To jedyny taki zakład w Europie.


Od września 2019 roku na terenie kompleksu produkcyjnego działa Centrum Kształcenia. Inicjatywa skupia się na współpracy ze szkołami zawodowymi z regionu, kształcąc uczniów szkół branżowych I stopnia na kierunku: automatyk i elektromechanik.


- Centrum kształcenia to inicjatywa, która będzie skupiać się na współpracy z instytucjami edukacyjnymi działającymi na każdym etapie kształcenia ponadpodstawowego i technicznych uczelni wyższych. Te działania wpisują się w politykę samorządu regionu, która od lat zabiega o sprawny transfer wiedzy do sektora biznesowego. Dzięki temu powstają tysiące nowych miejsc pracy dla dobrze wykwalifikowanych pracowników z Dolnego Śląska – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.


W sumie LG planuje zatrudniać w swoim zakładzie ok. 6 tysięcy osób. Obecnie jest to ponad ponad 3,5 tys. osób, z czego kilkaset to międzynarodowa kadra inżynierska.


Pod koniec 2020 r., produkcja baterii jonowo-litowych osiągnie moce na poziomie 70 GWh. LG Chem Wroclaw jest obecnie największą fabryką swego sektora produkcyjnego w grupie LG Chem. Po przeprowadzeniu inwestycji i wdrożeniu pełnej produkcji będzie najprawdopodobniej największym zakładem o tej specjalizacji w branży aut elektrycznych na świecie.