rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejna pomoc dla szpitali

24.11.2020 15:22 15:22

Samorządy lokalne odgrywają bardzo ważną rolę w walce z pandemią. Nie tylko wyposażają służby w niezbędne środki ochrony, ale również wspierają finansowo placówki medyczne w regionie. Powiat wrocławski przekazał dzisiaj 700 tys. zł dla szpitali i pogotowia ratunkowego na walkę z koronawirusem.

- Każda pomoc, która płynie z gmin i powiatów Dolnego Śląska, jest dla nas istotna. Walka z pandemią to nasza wspólna sprawa i uważam, że samorządy zdają ten niezwykle trudny egzamin – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Spotkanie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu i uczestniczyli w nim: Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Roman Potocki - starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Piotr Pobrotyn - Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Dzięki wspólnym rozmowom samorządu województwa i przedstawicieli powiatu wrocławskiego zadecydowano, że wsparcie finansowe trafi do:


•    Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na budowę tymczasowego szpitala przy ul. Rakietowej – 400 tys. zł
•    Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza na nowo powstały oddział dla kobiet ciężarnych zakażonych Covid-19 - 200 tys. zł
•    Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu - 100 tys. zł


- W dobie pandemii szczególnego znaczenia nabierają takie słowa jak: współpraca, pomoc, solidaryzm. To niezwykle ważne, by pomagać sobie wzajemnie. Dzisiaj podmiotom marszałkowskim walczącym na pierwszej linii frontu z COVID-19 pomaga samorząd powiatu wrocławskiego. My, jako samorząd regionu, wsparliśmy kilka miesięcy temu między innymi szpital powiatowy w Bolesławcu – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.