rozmiar czcionki: A | A | A

Goście z Wielkopolski i Dolnej Saksonii na Dolnym Śląsku

27.06.2018 09:58 09:58

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gościł we wtorek we Wrocławiu Stephana Weila, Premiera Kraju Związkowego Dolna Saksonia oraz Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Okazją do oficjalnej wizyty delegacji zarówno saksońskiej jak i wielkopolskiej, były wspólne obchody jubileuszu z okazji 25–lecia współpracy Dolnego Śląska i Wielkopolski z Dolną Saksonią.

Wizyta Premiera Dolnej Saksonii zorganizowana została wspólnie z województwem wielkopolskim  przy współpracy z Politechniką Wrocławską, gdzie w  Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej odbyła się konferencja  pn. "25 lat współpracy Dolny Śląsk - Dolna Saksonia - Wielkopolska - Przyszłość motoryzacji". W jej trakcie rozmawiano o przyszłości i potencjalnej współpracy w badaniach nad rozwojem motoryzacji. Naukowcy z politechniki zaprezentowali innowacyjne działania uczelni w tym obszarze. Konferencja była również okazją do zapoznania się z modelami aut i pracą kół naukowych Politechniki.

Obchody jubileuszu 25 – lecia współpracy między regionami zainaugurowano w maju amatorskim rajdem kolarskim. Brała w nim udział ekipa kolarska z największego w Europie polonijnego klubu sportowego SC Polonia Hannover. Trasę ze stolicy Dolnej Saksonii do Wrocławia, liczącą ponad 600 km, na zasadzie sztafety pokonały 3 grupy kolarzy.

W połowie czerwca m.in. w ramach obchodów wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w dolnośląskiej prezentacji podczas Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CEBiT w Hanowerze oraz spotkaniach politycznych z przedstawicielami rządu Dolnej Saksonii. Tymczasem na sierpień zaplanowane zostało spotkanie menadżerek sportu z Dolnego Śląska, Dolnej Saksonii i Wielkopolski poświęcone roli kobiet w zarządzaniu sportem.