rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Gospodarcze w Pradze

27.11.2019 10:31 10:31

26 listopada 2019 roku w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Czeskiej odbyło się Dolnośląsko-Środkowoczeskie Forum Gospodarcze. Nasz region reprezentował Michał Bobowiec - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasador RP w Pradze - Pani Barbara Ćwioro. W Forum uczestniczył również Martin Draxler - Członek Zarządu Kraju Środkowoczeskiego.


Było to drugie forum organizowane wspólnie przez Dolny Śląsk i Kraj Środkowoczeski. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały polskie i czeskie firmy działające w sektorze turystyki, dla których była to okazja do rozmowy o wspólnych działaniach, łączeniu ofert i wzajemnej promocji.  


Współpraca w dziedzinie turystyki jest jednym z punktów porozumienia podpisanego pomiędzy regionami we wrześniu 2018 roku. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przykłada dużą wagę do wspólnych inicjatyw w tej dziedzinie. Kraj Środkowoczeski jest postrzegany jako jeden ze strategicznych partnerów Dolnego Śląska. Planowane są kolejne wydarzenia, które będą prowadziły do rozwoju i wzmocnienia współpracy.