rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Małe Granty

09.10.2019 15:15 15:15

Za nami uroczysta gala, podczas której wyróżniono najciekawsze projekty realizowane w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Dolnośląskie Małe Granty to program wsparcia lokalnych inicjatyw dla mieszkańców naszego regionu, którego celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych mogą starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy Dolnego Śląska. Projekty mogą być realizowane wyłącznie na terenie Dolnego Śląska w 5 subregionach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim i mieście Wrocław.


- Za nami 4 edycje projektu, na które przeznaczyliśmy w sumie 1,5 mln złotych, oceniliśmy ponad 2000 wniosków i zrealizowaliśmy ponad 250 projektów. Nasz program w naturalny sposób kreuje lokalnych liderów i animatorów, którzy zachęceni realizacją swojego projektu dalej działają na rzecz  swoich społeczności – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.


Program tworzy ofertę kulturalną, edukacyjna i sportową. W małych grantach każdy pomysł ma szansę na realizację, najważniejsze aby zachęcić lokalną społeczność do wspólnych działań.